Pytania i odpowiedzi dotyczące paintballa

W co ubrać się na paintball?

Kluczowe są buty, które muszą być dostosowane do aktywności fizycznej. Nasze pole jest na częściowo zalesionym terenie, więc należy również uwzględnić to, że buty mogą się zabrudzić!
Pozostały strój, raczej wygodny. Każdy dostaje mundur, który chroni przed zmywalną farbą z kulek. Zdarza się, że farba przesiąknie na naszą odzież, jednak jest ona całkowicie spieralna!

Co zawiera pakiet paintball?

W pakiecie jest umundurowanie, maska ochronna, ochraniacz na szyję, rękawiczki, marker (karabin) z butlą z gazem oraz kulki w ilości takiej jak zakłada wykupiony pakiet.W pakiecie jest również opieka i obsługa przez pracownika, który wydaje sprzęt i prowadzi grę.

Czy paintball jest niebezpieczny?

Jest to aktywność fizyczna i jedynie to sprawia, że możemy doznać kontuzji lub stłuczenia (podobnie jak podczas np. gry w piłkę). Profesjonalny sprzęt i obsługa oraz sztywne zasady bezpieczeństwa stosowane na polu niwelują inne przypadki wystąpienia kontuzji praktycznie do zera. Oczywiście zdarzają się siniaki od kulek. Można zastosować ochraniacz korpusu.

Czy w paintball mogą grać dzieci?

Przyjęło się, że młodzież od 13 roku życia może brać udział w grze. Oczywiście potrzebna jest wówczas pisemna zgoda rodzica/opiekuna. 
Na gry rodzinne, w niewielkich grupach, przychodzą również młodsze dzieci, które mogą wziąć udział w grze, pod pewnymi warunkami. Ich udział jest traktowany raczej towarzysko i zazwyczaj nikt w nich nie strzela. Mogą gonić dorosłego po polu i w niego strzelać lub po prostu postrzelać do przeszkód na polu.

Zgoda na udział w grze paintball.pdf

Jak umówić się na paintball?

Wystarczy zadzwonić +48 692 009 097, zapisać na maila biuro@tripsandadventures.pl lub skorzystać z formularza zakupowego online: https://tripsandadventures.pl/kup-bilet-online?daid=24090